ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8681583
*
nr 868 1583
Spegel
oval, höjd: 57
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 20:55:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/12 09:30:11
1
100 kr
5/1 15:16:30
2
500 kr
6/1 17:40:31
3
200 kr
6/1 17:42:06
4
300 kr
6/1 17:42:36
4
400 kr
6/1 17:43:16
4
500 kr
6/1 17:44:19
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 868 1583
Spegel
oval, höjd: 57
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/12 09:30:11 | 1 | 100 kr |
5/1 15:16:30 | 2 | 500 kr |
6/1 17:40:31 | 3 | 200 kr |
6/1 17:42:06 | 4 | 300 kr |
6/1 17:42:36 | 4 | 400 kr |
6/1 17:43:16 | 4 | 500 kr |
6/1 17:44:19 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27